ثبت مشاور

تصمیم باشگاه پیکان برای حضور خود در لیگ برتر والیبال سال آینده

تاریخ : 1396.02.24
نویسنده : Fara Volleyball
نظرات : 0
فرا والیبال : خروج باشگاه پیکان از کورس قهرمانی لیگ برتر والیبال، علاوه بر سرگردانی برخی بازیکنان شاخص لیگ، تضمین کننده قهرمانی بانک سرمایه در یک لیگ تک قطبی، خواهد بود.

والیبال قهرمانی

 حضور در تیم ملی هر کشور برای ملی‌پوشان آن رشته افتخار محسوب می‌شود ولی دعوت نشدن به اردوی تیم ملی، ضرری برای آنها ندارد. فعالیت باشگاهی اما برای ورزشکاران حرفه‌ای ضروری است. در واقع، درآمد و فعالیت اقتصادی بازیکنان منوط به تیمی است که در آن حضور دارند و قراردادی است که امضا می‌کنند.
ستاره‌های رشته‌های ورزشی مطرح از جمله والیبال برای ادامه دوران حرفه‌ای خود با بستن قراردادهایی که حدود یک میلیارد تومان در هر فصل نصیب آنها می‌کند، متمولانه به فعالیت باشگاهی می‌پردازند و فدراسیون مربوطه هم می‌تواند مطمئن باشد که این ستاره‌ها بدون دغدغه، تحویل تیم ملی خواهند شد.
باشگاه‌ها در این بین، به نوعی می‌توانند روی سر فدراسیون منت بگذارند که ستاره‌های چند صد میلیونی آنها را در طول یک فصل حفظ و آماده نگه می‌دارند. فدراسیون‌ها نیز به همین خاطر، ارزش خاصی برای باشگاه‌های ثروتمند قائل هستند. اما اگر روزی یکی از این باشگاه‌ها تصمیم بگیرد هزینه چند میلیاردی حضور در لیگ برتر را تعدیل کند و از کورس قهرمانی خارج شود، تکلیف بازیکنان شاخص آنها با توجه به تعداد محدود تیم‌های متمول لیگ چه خواهد شد؟!
این تصمیمی است که باشگاه پیکان برای حضور خود در لیگ برتر والیبال 1397 گرفته است. محمود شیعی، مدیر عامل پیکان می‌گوید: ما در لیگ والیبال قطعاً شرکت خواهیم کرد اما با ترکیبی از بازیکنان امید و جوان. هدف‌گذاری باشگاه حضور بازیکنان جوان و انجام هزینه‌های معقول است. هر سال هزینه‌ها در حال بالا رفتن است و ما نمی‌خواهیم در این رقابت نابرابر شرکت کنیم به همین دلیل فصل آینده شاهد حضور تیم جوان پیکان در لیگ والیبال خواهید بود.
مدیر عامل پیکان در واقع به ستاره‌های تیمش تذکر می‌دهد برای سال آینده به فکر تیم جدید باشند ولی به غیر از باشگاه بانک سرمایه که با انبوه بازیکنان مطرح خود، 2 عنوان قهرمانی لیگ را در کارنامه دارد، تیمی قادر به پرداخت دستمزد بالای بازیکنان ملی‌پوش پیکان نیست. از طرفی بانک سرمایه هم از ستاره‌ها اشباع است و جایی برای بازیکن مطرح جدید ندارد مگر اینکه به نیمکت ذخیرها اضافه شود. در این صورت، بانک سرمایه تا اطلاع ثانوی در یک لیگ تک قطبی، قهرمان خواهد بود.
از طرف دیگر، نه تنها مدیر عامل پیکان بلکه برخی مربیان دیگر لیگ برتر هم از رقابت با بانک سرمایه در بازار نقل و انتقالات راضی نیستند و معتقدند که این رقابت «نابرابر» است. مدیران بانک سرمایه نیز در پاسخ به این مورد می‌گویند که پول، حرف اول را در ورزش حرفه‌ای می‌زند. 
در حالی که دلیل اصلی عدم حضور ملی‌پوشان ایرانی در لیگ کشورهای خارجی، دستمزد بالای آنها در داخل کشور است به نظر می‌رسد که فصل آینده، شرایط بازیکنان در لیگ با توجه به سیاست باشگاه پیکان، سخت‌تر از قبل خواهد بود.

فیلم و سریال تصادفی


دسته بندی :  والیبال آقایان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا