ثبت مشاور

نظر نماینده تهران در مجلس درباره حضور زنان در ورزشگاه

تاریخ : 1396.04.03
نویسنده : Fara Volleyball
نظرات : 0

فرا والیبال : طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با بیان اینکه تصمیم‌گیری در رابطه با حضور زنان در ورزشگاه باید توسط افراد صاحب نظر از همه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول صورت بگیرد، گفت: باید اتاق فکر یا کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای عالی برای بررسی ابعاد و جوانب حضور یا عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها فعال شود.

 

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی

 

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروهی در زیرمجموعه  فراکسیون زنان مجلس متشکل از معاونت زنان وزارت ورزش و کارشناسان به مسائل مرتبط با زنان در ورزش می‌پردازند.

وی گفت: پس از پایان برگزاری مسابقات تیم ملی والیبال در تهران، جلسه‌ای برای بررسی کم و کیف حضور زنان در ورزشگاه برگزار کردیم که معاون ورزش بانوان وزارت ورزش از مذاکره با نهادهای مختلف موافق و مخالف قبل از مسابقات خبر دادند که به گفته ایشان خوشبختانه آنها توجیه و همراه شده بودند لذا مشکل و اعتراض خاصی دیده نمی‌شد.

سیاوشی شاه‌عنایتی با تاکید بر اینکه در مقابل تمامی مخالفت‌ها جمع زیادی موافق حضور زنان در ورزشگاه هستند، اضافه کرد: متاسفانه طومارها و امضاهایی که علیه حضور زنان در ورزشگاه به صورت خیابانی جمع‌آوری شد براساس تفسیرهای فردی از سخنان مقام معظم رهبری یا وصیت نامه امام(ره) است در حالی که این برداشت‌های شخصی پراکنده ناامنی را در جامعه دامن می‌زند و تنش ایجاد می‌کند.

وی افزود: اگرچه اندیشه مخالف قابل احترام است اما بهتر است اجازه دهیم چنین موضوعات حساسی در قالب‌های رسمی و قانونی مسیر خود را دنبال کنند تا تصمیم‌گیری نهایی به صورت کارشناسی اتخاذ شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قانون فصل‌الخطاب تمامی این موافقت‌ها و مخالفت‌ها است، ادامه داد: قانون منعی برای حضور بانوان ایران در ورزشگاه ندارد و در شرایط کنونی هم وزارت ورزش جرمی را مرتکب نشده که بتوان از آن در قالب جمع‌آوری طومار شکایت کرد چراکه تا همین چند سال گذشته این موضوع یک امر عادی و قانونی بود.

 

 

 

 

 

 

خانه ملت

کلید واژه ها :
طرفداران زن
دسته بندی :  والیبال بانوان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا