ثبت مشاور

حواشی عملكرد ضعیف تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی

تاریخ : 1396.04.05
نویسنده : Fara Volleyball
نظرات : 0

فراوالیبال : امیر حسینی، پاسور و كاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران درباره عملكرد ضعیف تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 اظهار داشت: متاسفانه اتفاقاتی كه دلخواه اهالی والیبال بود در لیگ جهانی امسال برای تیم ملی رخ نداد.

 

امیر حسینی

 

وی ادامه داد: تصور من این است كه بازیكنان در زمان برگزاری مسابقات روحیه جنگندگی كافی نداشتند. البته این به معنای بی انگیزگی آ‌‌نها نیست. زیرا حضور در تورنمنتی معتبر مانند لیگ جهانی بدون انگیزه امكان پذیر نیست.

حسینی با اشاره به اینكه انتظار می‌رفت شاهد جوانگرایی بیشتری در مسابقات باشیم، گفت: اگر به فكر ساختن نسل جدید والیبالیست‌ها هستیم، باید در لیگ جهانی امسال بیشتر به جوانان میدان می‌دادیم. همان اتفاقی كه در سایر تیم‌های جهان رخ داده بود و البته انتخابی منطقی و محتمل  به شمار می‌رفت.

وی افزود: شاید كولاكوویچ هم دوست داشت این كار را انجام دهد اما چون دو تیم جوانان و امید باید در مسابقات جهانی شركت می كردند، فدراسیون اجازه نداده بود. این در حالی است كه به نظر من اولویت باید همیشه تیم‌ بزرگسالان باشد.

این كارشناس والیبال خاطر نشان كرد: این كه چرا بعد از پیروزی مقابل لهستان و عملكرد خوب بازیكنان جوان‌تر در ادامه مسابقات به جوانان میدان داده نشد، جای سوال دارد. كولاكوویچ باید پاسخگوی این ابهامات باشد.

حسینی درباره عملكرد كولاكوویچ گفت: این مربی علاقه‌ چندانی به تعویض كردن ندارد كه فلسفه‌اش برای من مبهم است. با وجود اینكه این مربی رزومه و سابقه درخشانی دارد و آشنا به علم روز والیبال دنیاست.

وی تصریح كرد:تیم ایران در بیشتر مسابقاتش در لیگ جهانی امسال با یك تركیب ثابت به میدان رفت. اتفاقی كه در زمان ولاسكو و حتی لوزانو هم كمتر رخ می‌داد و تمایل آن‌ها به تغییر و تعویض را می‌شد مشاهده كرد.

حسینی خاطرنشان كرد: حالا كه لیگ جهانی به پایان رسیده است باید به فكر شایسته‌سالاری باشیم. چند ماه تا شروع مسابقات جام بین قاره‌ای زمان داریم و بهتر است كولاكوویچ بدون ترس از روی برخی نام‌ها عبور كند و بهترین‌ها را به تیم ملی دعوت كند.

این كارشناس والیبال در پایان گفت: به اعتقاد من دعوت از بازیكنان با انگیزه و جوان تنها راه حلی است كه می‌تواند در ادامه راه همكاری ایران با كولاكوویچ به  هر دو طرف كمك كند در غیر این صورت همچنان درجا خواهیم زد.

 

 

 

 

 

 

 

نوشهرانلاین

کلید واژه ها :
لیگ والیبال
دسته بندی :  والیبال آقایان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا