ثبت مشاور

آموزش اصول کلی در والیبال

تاریخ : 1399.04.05
نویسنده : Fara Volleyball
نظرات : 0

فرا والیبال : والیبال ، توسط دو تیم ، در یک زمین مستطیل شکل ، انجام می شود که به دو قسمت مساوی ، از طول ، تقسیم شده است . یک تور در میانه زمین ، نصب شده است . این ورزش ، یکی از محبوبترین ورزش ها و بازی ها است که در اکثر نقاط جهان ، بازی می شود . برای یادگیری ورزش و بازی والیبال ، هیچ پیش نیازی وجود ندارد و فقط باید علاقمند و مشتاق یادگیری ورزش و بازی والیبال باشید .

 

 

آموزش تاریخچه والیبال

تاریخچه والیبال 

 

والیبال ، در در سال 1895 توسط ویلیام جی مورگان ، ابداع شد . او می خواست یک بازی داخلی با تحرک نسبتا کم را ابداع کند . در این بازی ابداعی ، بازیکنان ، بصورت داوطلبانه توپ را دریافت و حمله می کردند . بعد ها ، در کالج اسپرینگ فیلد ، در ماسا چوست ، والیبال ، توسط یک استاد دانشگاه ، معرفی شد .

والیبال ، در ایالات متحده محبوبیت پیدا کرد و در طول جنگ جهانی اول ف به سایر نقاط دنیا ، انتقال پیدا کرد . 

از آنجایی که ورزش والیبال خیلی پر تحرک نیست ، زنان نیز به این ورزش علاقه نشان دادند و شروع به ورزش والیبال و بازی والیبال ، در باشگاه ها و خارج از آن نمودند .

 

 

هدف والیبال 

 

هدف بازی والیبال این است که توپ توسط یک از اعضای دو تیم به سمت زمین تیم مقابل ، در آن سوی تور ، پرتاب می شود و اعضای تیم حریف ، با پاس های دست ، به یکدیگر و یا برگشت دادن توپ به زمین تیم رقیب ، اجازه ندهند توپ به زمین برخورد نماید . با هر برخورد توپ به زمین دو تیم ، یک امتیاز برای تیم مقابل داده می شود.

 

 

تعداد اعضای تیم والیبال 

 

هر تیم از شش بازیکن اصلی تشکیل می شود . البته ممکن است شش بازیکن ذخیره نیز داشته باشند که در مواقع لزوم ، بر اثر صدمات ، خستگی هر یک از افراد تیم و ... بازیکنان اصلی ، با بازیکن ذخیره ، تعویض خواهند شد .

یکی از بازیکنان کاپیتان تیم است . کاپیتان تیم ، وظیفه حفظ نظم تیم را به همراه مربی ، دارد . همچنین نماینده تیم است و در مورد نگرانی های اعضای تیم ، با مربی صحبت می کند .

در زمین ، بازیکنان ، در هر ردیف ، بصورت سه نفره ، قرار می گیرند .

در طول رقابت ها ، هرتیم دارای یک مربی ، یک یا دو دستیار مربی ، یک فیزیو تراپیست و یک پزشک است . این اعضاء ، به همراه بازیکنان ذخیره ، روی نیمکت کنار زمین بازی ، قرار می گیرند که منطقه آزاد و خارج زمین بازی والیبال است .

 

 

چه کشورهایی والیبال را پذیرفتند ؟ 

 

از آنجا که والیبال در ایالات متحده سرچشمه گرفت و بسیار محبوب شد ، به سایر کشورهای اروپایی سرایت کرد و سپس در سایر قاره های جهان نیز شکل گرفت . این بازی ساده ف سریع ، و سرگرم کننده است و نیازی به تجهیزات خاصی ندارد . 

کشورهای بسیاری توانسته اند در مسابقات والیبال رتبه کسب کنند و در مسابقات جهانی و المپیک ، خوش بدرخشند .

فدراسیون بین المللی والیبال یا FIVB یک نهاد است که قوانین والیبال را تنظیم می کند . بر اساس این قوانین ، داوران مسابقات بین المللی تعیین و مسابقات جام جهانی و قهرمانی جهان ، برای آقایان و خانم ها ، برگزار می گردد . این فدراسیون در پاریس تشکیل شده و دفتر مرکزی فعلی آن در مکزیک است . 

 

در سایر آموزش ها ، قوانین و آموزش های ابتدایی و حرفه ای والیبال را دنبال نمایید .

دسته بندی :  آموزش والیبال

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا