ثبت مشاور

برنامه مسابقات تیم جوانان ایران در گروه مردان

تاریخ : 1396.02.21
نویسنده : Fara Volleyball
نظرات : 0

فرا والیبال :در اوایل قرن بیست و یکم با تصمیم سازمان کنفرانس اسلامی و برای نشان دادن توانایی مسلمان و ایجاد همدلی و همبستگی بیشتر بین آنان شکل گرفت.

بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

 

 

در این بازی ها کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی حق حضور دارند و همه افراد مرد و زن مسلمان و غیر مسلمان این کشورها می توانند در مسابقات رشته های مختلف آن شرکت کنند.
نخستین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی سال ۲۰۰۵ در عربستان سعودی و در چهار شهر مکه، مدینه، جده و طائف برگزار شد. دومین دوره این بازی ها قرار بود در سال ۲۰۰۹ در ایران و در سه شهر تهران، مشهد و اصفهان برگزار شود که به علت کارشکنی کشورهای عرب منطقه خلیج همیشه فارس لغو شد.
سومین دوره این بازی ها سال ۲۰۱۳ در شهر پالم بانگ اندونزی برگزار شد و چهارمین دوره نیز از فردا در باکو مرکز جمهوری آذربایجان آغاز می شود.
34 کشور در مجموع دو دوره برگزار شده این بازی ها موفق به کسب 956 مدال شدند. این مدال ها شامل 291 طلا، 2899 نقره و 375 نشان برنز بوده که بین ورزشکاران کشورهای شرکت کننده توزیع شد و سه کشور مصر، ایران و اندونزی از نظر تعداد مدال این بازی ها در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.
مصر با 128 مدال شامل 40 طلا، 46 نقره و 42 برنز در رتبه نخست و ایران با 89 مدال شامل 40 طلا، 26 نقره و 23 نشان برنز در رتبه دوم مدال آوران این بازی ها قرار دارند. مصر و ایران رقابت نزدیکی در تعداد مدال طلای این بازی ها که تعیین کننده رده بندی نهایی است، دارند و دو کشور 40 مدال طلا کسب کردند.
اندونزی با 108 مدال شامل 37 طلا، 35 نقره و 36 نشان برنز در رتبه سوم است و عربستان سعودی به رغم میزبانی در دوره نخست با 76 مدال شامل 31 طلا، 20 نقره و 25 برنز در جایگاه پنجم قرار دارد.
چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از 22 اردیبهشت ماه در جمهوری آذربایجان آغاز و تا اول خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
جمهوری اسلامی ایران با کاروان 280 نفری در 20 رشته ورزشی این رقابت ها شرکت می کند که تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات والیبال مردان به مصاف حریفان مسلمان خود خواهد رفت.

** نخستین حضور جوانان والیبال
در مسابقات والیبال مردان این بازی ها 12 کشور شرکت دارند که برای نخستین بار تیم والیبال جوانان با هدایت بهروز عطایی به عنوان نماینده والیبال ایران در این رقابت ها شرکت می کند.
والیبال مردان ایران در هر دو دوره گذشته بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با اقتدار قهرمان شده اند و در سومین حضور نیز به دنبال کسب سومین مدال خوش رنگ طلا است.
دور مقدماتی مسابقات والیبال مردان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور 10 تیم در دو گروه پیگیری می شود.
پس از پایان دور مقدماتی رقابت های مردان تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند که به صورت ضربدری به مصاف هم خواهند رفت تا تیم های برنده راهی دیدار نهایی و تیم های بازنده برای کسب مقام سومی در مرحله فینال به مصاف یکدیگر بروند.
همچنین شش تیم والیبال ترکیه، کامرون، جمهوری آذربایجان، الجزایر، اندونزی و تاجیکستان در رقابت های والیبال زنان این بازی ها در یک گروه به صورت دوره ای به مصاف یکدیگر خواهند رفت که ایران نماینده ای ندارد.

** تاریخچه مسابقات والیبال مردان در یک نگاه
نخستین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی سال 2005 به میزبانی عربستان سعودی برگزار شد و در مسابقات والیبال مردان این بازی ها هشت کشور حضور داشتند.
تیم ملی والیبال ایران با هدایت پارک کی وون در نخستین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی عنوان قهرمانی را به دست آورد.
در این دوره تیم ایران در دور مقدماتی تیم های پاکستان، عراق و فلسطین را شکست داد و در مرحله دوم نیز ملی پوشان ایران تیم های عربستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان را از پیش رو برداشتند.
تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی الجزایر را شکست داد و در دیدار نهایی با شکست مصر عنوان قهرمانی را به دست آورد. در نهایت تیم های ملی والیبال ایران، مصر، الجزایر، عربستان سعودی، جمهوری آذربایجان، پاکستان، مراکش و ترکمنستان رتبه های اول تا هشتم این رقابت ها را به دست آوردند.
پیمان اکبری، محمد ترکاشوند، فرهاد ظریف، رامین بابایی، امیر حسینی، محمد شریفات، محمد منصوری، علیرضا نادی، مهران زارع، امیر حسین منظمی، بهنام محمودی و مهدی بازارگرد بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در این دوره از مسابقات والیبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بودند.
جمهوری اسلامی ایران سال 2009 میزبان دومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بود که به دلیل کارشکنی برخی کشورهای عربی این رقابت ها برگزار نشد.
سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در سال 2013 در اندونزی برگزار شد و تیم ملی ب والیبال ایران با هدایت زنده یاد حسین معدنی به مقام قهرمانی دست یافت.
در دور مقدماتی این دوره از رقابت ها تیم ملی والیبال ایران موفق به شکست ترکیه، کامرون، قطر و کویت شد و به عنوان صدرنشین به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.
ملی پوشان ایران در مرحله نیمه نهایی اندونزی را از پیش رو برداشتند و در دیدار نهایی نیز موفق به شکست مصر شدند تا برای دومین بار مدال طلا و عنوان قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کنند.
بهزاد حیدری، حسین حسن پور، محمد حسن صنوبری، مصطفی شریفات، محمدرضا حسینی، مجتبی قلی زاد، علی سجادی، مجتبی یوسفی، علیرضا جلالی، رضا صفایی، فرهاد پیروت پور و محمد طاهر وادی بازیکنان تیم ملی ب ایران در این رقابت ها بودند.

** جوانان والیبال ایران در کمین سومین عنوان قهرمانی
در چهارمین دوره مسابقات والیبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم جوانان با هدایت بهروز عطایی به نمایندگی از والیبال ایران در این رقابت ها شرکت می کند.
این تیم تمرینات آماده سازی خود را از 14 اسفندماه برای حضور در رویدادهای پیش رو از جمله بازی های همبستگی کشورهای اسلامی آغاز کرده است.
جواد کریمی سوچلمایی، علی رمضانی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، اکبر ولایی، میربابک موسوی گرگری، علی اصغر مجرد، طیب عینی ثمرین، توحید صمدی، اسماعیل طالبی، بیژن براتی طرقی، رسول آقچه لی، محمود رسولی و پوریا یلی 14 بازیکن تیم جوانان والیبال ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی هستند.
اکبر محمدی به عنوان سرپرست، بهروز عطایی (سرمربی)، مسعود آرمات، علیرضا طلوع کیان و احمد لاهوتی (مربیان)، حسین خوریانی (آنالیزور)، مهدی احمدی (فیزیوتراپ) و محمود محمدی به عنوان ماساژور نیز کادر فنی تیم جوانان والیبال ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی هستند.
سعید درخشنده رئیس کمیته رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال ایران نیز به عنوان رئیس کمیته فنی مسابقات والیبال چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از سوی فدراسیون جهانی انتخاب و معرفی شده است.
مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 21 سال جهان که از دوم تا یازدهم تیرماه به میزبانی شهرهای «موراویایی جنوبی» و «برنو» کشور جمهوری چک برگزار می شود، دیگر رویداد مهم سال 2017 است که ملی پوشان جوان ایران در آن شرکت می کنند و مسابقات باکو بهترین فرصت برای دیدارهای تدارکاتی این تیم خواهد بود.
تیم ملی والیبال جوانان ایران با کسب مقام نایب قهرمانی سال 2016 آسیا در رقابت های چین تایپه، مجوز حضور در رقابت های جهانی سال 2017 را به دست آورده است.

** برنامه مسابقات تیم جوانان ایران در گروه مردان
مسابقات والیبال مردان این بازی ها از 21 اردیبهشت ماه با حضور 10 کشور آغاز می شود که تیم والیبال جوانان ایران در گروه دوم با تیم های قطر، الجزایر، عربستان سعودی و مراکش همگروه است.
همچنین در گروه یک دور مقدماتی این رقابت ها تیم های جمهوری آذربایجان، ترکیه، ترکمنستان، پاکستان و افغانستان با هم مسابقه می دهند.
برنامه دیدارهای تیم والیبال جوانان ایران در دور مقدماتی مسابقات والیبال مردان بازی های کشورهای اسلامی به قرار زیر است:
ساعت 12 و 30 دقیقه جمعه 22 اردیبهشت ماه: ایران – عربستان سعودی
ساعت 21 و 30 دقیقه یکشنبه 24 اردیبهشت ماه: ایران – قطر
ساعت 10 سه شنبه 26 اردیبهشت ماه: ایران – مراکش
ساعت 10 پنج شنبه 28 اردیبهشت ماه: ایران – الجزایر
از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی صعود می کنند که برنامه مرحله نیمه نهایی این رقابت ها نیز به قرار زیر است:
شنبه 30 اردیبهشت ماه:
ساعت 17: تیم اول گروه A – تیم دوم گروه B
ساعت 19: تیم دوم گروه A – تیم اول گروه B
ساعت 17 روز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه دیدار رده بندی و ساعت 19 و 30 دقیقه دیدار نهایی مسابقات مردان برگزار خواهد شد.

دسته بندی :  والیبال آقایان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا